
Hej söndag!!
Idag lämnar vi Hemavan för nu är lovet slut och det är dags att flyga hemåt. Men först ska vi promenera upp till höjden och den lilla restaurangen på Fjällhotellet som ligger alldeles bredvid vårt hus och äta en god lappländsk lunch. Det finns så mycket gott att äta här som röding, hjortron och annat vilt fångat och närodlat. Får se vad det blir för gott idag:)
Sen väntar hemfärd och stadsliv igen med jobb och skola i morgon, ska bli skönt att komma hem igen även om det är mysigt att vara på semester tillsammans.
Tänkte visa några pics från alla våra dagar här:)

Bianca med kusinen Vendela i Backen.

Häromdagen var vi på skattjakt och alla barn fick träna sig på att söka i snön med en lavin sökare. Gissa vilka som blev glada när det dök upp en hel låda godis??





Varm choklad med marshmallows efter en tur i slalombacken!

Här bodde vi..

Biancas fina farfar som kämpade på och lärde barnen åka skidor.


Bianca med sin papps.


Nu åker vi hem!!
Ses i Stockholm.
Kram kram
Härliga vinterbilder! Var hittar man Nicoliettas moncler mössa? 🙂
Tack tack,
Åh jag vet faktiskt inte, det är min gamla som hon har fått så den har några år på nacken.
Kramar
Coola brillor
..
Äsch funkar inte att kommentera via mobben, det jag skulle säga var; coola brillor var finns dom att köpa? Fly safe:))) kram
Hej hej, kan vara lite knas ibland;) köpte dom på Aldo, skokedja i Milano. Kolla google:) dom var inte dyra. Kram
Jahaa men perfekt, vi åker till Milano i april över min födelsedag så då kan jag spana lite:) Ska bo på Carlyle hotel Brera som du rek mig förut. Ska bli mysigt blir min första trip till Milano
ser sjukt härligt ut! hoppas du är full med energi nu <3